1280_800_20100523125942386444 – kopie.jpg
Fantom Opery - obrázek

Fantom Opery - obrázek

Existuje jen málo filmů, které mne dokáží dojmout k slzám - existuje jen velmi málo reřisérů a hudebníků, kteří by takový snímek natočili. Podívejte se na Fantoma Opery a již nebudete pochybovat. Tento titul je perlou světové kinematografie, stejně jako stejnojmená kniha od Gastona Lerouxe. To musíte vidět- to musíte slyšet - to musíte cítit!!!
Je to sotva týden, co jsem dočetl/a knihu od Gastona Lerouxe (Gastn Lerou) s názvem Fantom Opery. Našel/šla jsem ji v knihovně celkem úplně náhodou, uhodil mne do očí její tvavý přebal s černou růží a zajímavý, ne-li přímo tajemný název *Reno:" Copak ty nevíš, že je to klasika?"*. Samozřejmě jsem věděl/a, že film The Phantom of the Opera existuje, ale z toho důvodu, že nemám operu příliš v lásce mne tato skutečnost nijak nevzrušovala.

No každopádně jsem si ji z knihovny půjčil/a a jen si jsem se začetl/a do několika málo prvních stránek jsem zjistil/a, že toto dílo mne neuvěřitelně překvapuje a přitahuje nejen asvou čtivostí, ale také napínavým dějem. V díle jde o klasický milostný trojúhelník. Dva muži (Fantom Erik a vikomt Raoul de Chagny) a nejlepší sólová zpěvačka v Opeře (Christina Dáae). Fantom je nucen kvůli své znetvořené tváři nosit masku, avšak v hrdle dřímá hlas, jež nikdo jiný na světe nevlastní. Raoul a Christina se v Opeře setkávají po mnoha letech, kdy žili každý jinde, ale v dětství se znali. Zamilovali se do sebe, ovšem Fantom je do Christiny také velice zamilovaný a chce ji jen pro sebe (myslí si, že díky své znetvořené tváři si její náklonost vynutí jen násilím).. jak příběh skončí, se dočtete sami.

Nicméně bezprostředně po tom, co jsem knihu dočetl/a jsem musel/a vidět jeho filmové zpracování z roku 2004. Můj trenér na floorbal byl tak laskavý, že mi jej poskytl ke shlédnutí. Každý jistě známe ten pocit, když vidíme film o knize, kterou jsme již četli. Většinou nás film zklame, avšak tento snímek mne velice potěšil. Herecké obsazení bylo dokonalé, děj se trošku vymykal knize, což se mi zdá zanedbatelné, ale hudba, hudba ta je úchvatná, přímo okouzlující. Příběh mne dojal k slzám, a to je co říct, protože já nejsem jeden/jedna z těch, kteří by plakali. Bezprostředně po shlédnutí jsem si (naprosto pirátsky) stáhl/a z internetu soundtrack k tomuto filmu a niní jej nemohu přestat poslouchat. Doporučuji všem...... nádherné... 

06.12.2009 17:14:53
Dorian Harst
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one